Какво е банков заем? Днес банките се опитват да направят всичко, за да привлекат клиенти. Различни оферти, лихви, заеми. Най -вероятно за мнозина такова понятие като заем е вече известно. Понякога обаче това понятие не се тълкува съвсем правилно. Нека го разберем.
Определение и форми
Банковият заем е форма на кредитни отношения, чийто обект е пряко процесът на прехвърляне на пари. Има прилики с кредита, но това не е съвсем вярно. Процесът е по-скоро като заемане на пари за определен период.
Тоест, кредитополучателят отива в банката, сключва специално споразумение и заемите му се издават. Естествено, не всичко е толкова просто, организацията очаква да получи своя процент от това. Моля, обърнете внимание: заемът може да бъде издаден само от организацията, която е лицензирана да извършва такива операции.
Какви са формите на заемите:
1) Имотен заем от банката. Това не е обикновен паричен заем, а прехвърляне на собственост. Може да се прехвърля както за постоянна, така и за временна употреба.
2) Банков заем. Най -печелившият вариант за физическо лице. Основното предимство е, че може да бъде безлихвено или с минимален лихвен процент.
Безлихвеният заем е мечта на много хора. Не е лесно да го получите обаче. Не би било изгодно една банкова организация да си сътрудничи с клиенти при такива условия. Въз основа на това са измислени трикове, в резултат на които банката получава своите предимства, това са:
- различни комисионни (теглене на пари, поддръжка на сметка, карти);
- кредитна застраховка;
- комисионни за предсрочно погасяване на заем или дълг;
- печалбата на партньорите на банката, от които кредитополучателят може да закупи стоки, е основният начин за печелене.
Съвет на експерти: Преди да кандидатствате за заем, не забравяйте да се запознаете с всички условия, да оцените всички плюсове и минуси. Тъй като понякога това обикновено може да бъде нерентабилно за кредитополучателя.
Но в много житейски ситуации такава възможност за получаване на пари може да помогне за решаване на финансови затруднения.
Видове безлихвени заеми:
- държавна ипотека;
- безлихвени заеми за покупка на автомобили;
- заем за покупка на стоки за бита;
- издаване на кредитна карта, когато няма лихва през гратисния период.
Как да ги получите?
За да завършите тази процедура, имате нужда от следния пакет документи:
- Документ за самоличност на гражданин. Най -добрият вариант би бил, ако градът, в който живеете и имате регистрация, съвпада с местоположението на банката.
- История на заетостта. Разбира се, банките се нуждаят от информация за мястото на официалната работа.
- Удостоверение за доход от подходяща форма. Едно от условията е да проверите платежоспособността си. Това елиминира всички възможни рискове.
Източник: https://jet-credit.com/